Łobżenica przyjazna biegaczom

Data: 22-05-2017    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Łobżenica przyjazna biegaczom
Za nami trzeci etap cyklu „Biegaj z nami 2017”. Tym razem przedsięwzięcie, któremu patronuje Eligiusz Komarowski – starosta pilski, postawiło swój ślad w gminie Łobżenica. Bieg im. Alojzego Graja, sławnego lekkoatlety z lat 50. poprzedniego stulecia, który przyszedł na świat w Trzeboniu, odbył się po raz 23. Start i metę wyznaczono w centrum Łobżenicy. Żeby dotrzeć do celu, niemal 250 zawodników musiało dwukrotnie przebyć pętlę o długości pięciu kilometrów, wiodącej nie tylko przez stolicę gminy, ale również przez Rataje i Górkę Klasztorną.
Biegacze narzekali na wiatr, ale do organizacji imprezy żadnych zastrzeżeń mieć nie mogli. Bez wątpienia Urząd Gminy Łobżenica stanął na wysokości zadania, fundując uczestnikom królewskie przyjęcie. Tego samego zdania był Kazimierz Wasiak, przewodniczący rady powiatu w Pile, który powiedział: - Bieg został przygotowany wspaniale i wzbudził duże zainteresowanie wśród uczestników. To na pewno dobra reklama dla gminy i powiatu. Gratuluję wszystkim zaangażowanym i zapraszam na kolejne etapy „Biegaj z nami”.
Dziesięciokilometrową trasę najszybciej pokonał Dawid Klaybor z Żagania, który wyprzedził Kamila Linkę z Chrustowa, jednego z najbardziej utytułowanych biegaczy młodego pokolenia w naszym kraju. Wśród pań zwyciężyła Ukrainka, Natalia Batrak. Teraz powiatowy cykl przeniesie się do gminy Białośliwie, gdzie po kilku latach przerwy odbędzie się „Bieg Bohaterów Krajny”. Impreza czeka nas w sobotę, 27 maja. Więcej szczegółów na stronie www.biegajznami.pila.pl.
Najszybsi biegacze: 1. Dawid Klaybor (Żagań) 31:37, 2. Kamil Linka (Chrustowo) 31:51, 3. Denis Slobodianiuk (Winnica) 33:12.
Najszybsze biegaczki: 1. Natalia Batrak (Charków) 37:57, 2. Olena Kytyca (Rawicz) 38:28, 3. Antonina Rychter (Szczecinek) 39:18.
Zwycięzcy kategorii powiatowej (30-39 lat) - mężczyźni: 1. Tomasz Marciniak (Piła) 34:49, 2. Marcin Starszak (Osiek) 36:52, 3. Emil Plaszczyk (Piła) 39:38.
Zwycięzcy kategorii powiatowej (30-39 lat) - kobiety: 1. Natalia Michalska (Jeziorki) 44:09, 2. Agnieszka Podlecka (Piła) 44:37, 3. Magdalena Plaszczyk (Piła) 46:12.